Deze vrij forse wesp was een tijdje actief in de tuin. Het is een vrouwtje van de Kleine zeefwesp (Crabro peltarius) [1,2,3].
Ze was erg schuchter en liet me niet dichtbij komen dus alle foto’s laten wat te wensen over daar ze van ver zijn gemaakt. Ik weet het niet 100% zeker maar vermoed dat elke foto hetzelfde vrouwtje betreft daar er altijd maar één actief was in hetzelfde deel van de tuin.


Ik heb haar niet zien foerageren of nest bouwend bezig gezien.
Literatuur
1 Nederlands Soortenregister2 Klein, W., 1999 De graafwespen van de Benelux: supplement. Jeugdbondsuitgeverij, 1-37. + Klein, W., 1996. De graafwespen van de Benelux. Jeugdbondsuitgeverij, 1-130.
3 Jacobs, H.J., 2007. Die Grabwespen Deutschlands Ampulicidae. Sphecidae, Crabronidae–Bestimmungsschlüssel in Blank, SM & Taeger, A (Hrsg): Die Tierwelt Deutschlands und der angrenzenden Meeresteile nach ihren Merkmalen und nach ihrer Lebensweise, Hymenoptera III–Keltern, Goecke & Evers, 79: 1-207.